Jak przystąpić do  związku ?

Najprościej zadzwonić pod numer  609-332-668  albo napisać na adres e-mail  kontakt@sierpien80.bydgoszcz.pl  tu otrzymasz pełną informację.

 

Strajk w Biedronce: pracownicy walczą o lepsze warunki pracy

Piotr Mazurkiewicz

Pracownicy największej sieci handlowej w Polsce decydują czy rozpocząć strajk. Co ciekawe nie chodzi o walkę o wynagrodzenia

Więcej: https://www.rp.pl

Rusza referendum strajkowe w Biedronce

Autor: dlahandlu.pl 15 stycznia 2019 14:15

Związki zawodowe działające w Jeronimo Martins Polska porozumiały się w kwestii organizacji referendum strajkowego. Rozpoczęło się ono 15 stycznia i potrwa do 30 kwietnia br. O tym, czy ostatecznie dojdzie do strajku zdecyduje ponad 65 tys. pracowników blisko 3000 sklepów sieci.

 

Więcej: http://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiad

PIP skontrolowała Biedronkę. Lista nieprawidłowości jest długa

Państwowa Inspekcja Pracy sprawdziła w różnych województwach 17 sklepów należących do sieci Biedronka. Przesłuchano ponad 100 osób.

Inspektorzy potwierdzili naruszenia przepisów dotyczących planowania czasu pracy, w tym odgórne udzielanie dwóch dni w roku przysługujących na opiekę nad dzieckiem do lat 14, planowanie dni wolnych w okresie zwolnienia lekarskiego czy zlecanie pracy w godzinach nadliczbowych osobom wychowującym dziecko do czterech lat. Ujawnili nierzetelne prowadzenie ewidencji czasu pracy oraz nieprzestrzeganie przepisów o urlopach wypoczynkowych.

 

Więcej : http://praca.interia.pl

Informuję o możliwości wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu prawa pracy dla członków WZZ "Sierpień 80", szkolenie może odbyć w terminie do uzgodnienia 4-10 grudzień, czas szkolenia: 8h. Organizacja pokrywa: koszty szkolenia + catering, dojazd na koszt własny. Szkolenie odbędzie się w Bydgoszczy, ul.Rumińskiego 6, Dom Technika NOT.Osoby zainteresowane proszę o kontakt na priv .
Pozdrawiam, 
Magdalena Jurek

W Biedronkach trwa kolejna kontrola Państwowej Inspekcji Pracy

Państwowa Inspekcja Pracy poinformowała Zakładową Organizację Związkową NSZZ „Solidarność 80” o podjęciu w firmie Jeronimo Martins Polska SA kontroli obejmującej szereg zagadnień prawnej ochrony pracy. O ostatecznych wynikach kontroli, rozpoczętej 19 września, inspekcja poinformuje niezwłocznie po jej zakończeniu.

Więcej: https://www.wiadomoscihandlowe.pl

Biedronka wprowadza do sklepów kasy samoobsługowe

W sklepach sieci Biedronka pojawiły się pierwsze kasy samoobsługowe - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. To już drugie podejście dyskontera do wdrożenia tego rozwiązania. Poprzednio kasy samoobsługowe testowane były przez Biedronkę w 2013 r., jednak projekt nie wyszedł wówczas poza fazę pilotażową.

 

Więcej: https://www.wiadomoscihandlowe.pl

Bunt buzuje za ladą. Pracownicy sieci handlowych domagają się podwyżek, grożą strajkiem

Kasjerki i kasjerzy chcą podwyżek. Takich pieniędzy, jakich branża nie zarabiała jeszcze nigdy. Pracownicy Biedronki mówią o strajku już 2 maja.

Więcej: http://wyborcza.pl

Strajk w Biedronce? Kasjerzy chcą wyższych pensji. Związki grożą sporem zbiorowym

"Solidarność" chce wejść w spór zbiorowy z Biedronką - dowiedział się WP money. Według związkowców sieć oferuje zbyt niskie wynagrodzenia, nie chce prowadzić ze związkowcami dialogu, a pracownicy są przeciążeni nadmiarem obowiązków. Biedronka twierdzi, że - mimo licznych spotkań ze związkowcami - dotąd nikt jej o takim rozwiązaniu nie informował. Kasjerzy już planują strajk. 2 maja chcą brać urlopy na żądanie.

Więcej: http://www.money.pl

Podwyżki w Biedronce to "piarowskie sztuczki"? Solidarność obnaża "hojność" portugalskiej sieci

Podwyżki w Biedronce? - To tylko dobry PR. Nic z niego nie wynika – podkreśla Piotr Adamczak, przewodniczący Solidarności.

Więcej: http://finanse.wp.pl

Związkowcy z Biedronki chcą od Jeronimo Martins 3200 zł brutto dla kasjera

Autor: dlahandlu.pl

Związkowcy z Biedronki przedstawili swoje oczekiwania płacowe - chcą 3200 zł brutto dla kasjera-sprzedawcy, 4500 zł brutto dla zastępcy sklepu oraz 6000 zł brutto dla kierownika sklepu – informuje dlahandlu.pl.

Więcej: http://www.portalspozywczy.pl

Ile zarabia się w Biedronce? Zdaniem związków cały czas za mało

Co najmniej 2 tys. zł na rękę dla szeregowego pracownika domagają się związkowcy Biedronki - dowiedział się WP money. Choć głośno ostatnio o wojnie na podwyżki pomiędzy sieciami handlowymi, to pracownicy wciąż narzekają na zarobki. I choć do kas dyskontu pchają się klienci, to kasjerzy masowo rezygnują z pracy. Także przez program 500+.

Więcej: http://www.money.pl

Biedronka dokonuje przeglądu wynagrodzeń. Czy będą kolejne podwyżki?

Autor: www.dlahandlu.pl 7 marca 2017

Lidl, Tesco i Kaufland ogłaszają podwyżki płac. Biedronka ostatni raz na ten krok zdecydowała się w październiku ubiegłego roku. Czy w tym roku będą miały miejsce kolejne podwyżki? Sieć przyznaje, że dokonuje przeglądu wynagrodzeń i obecnie analizuje sytuację. Taka decyzja będzie dla firmy sporym wydatkiem. Chociaż konkurenci decydują się na kolejne podwyżki, to należy pamiętać o skali działania poszczególnych sieci - Lidl ma w Polsce ponad 600 sklepów, Tesco około 430, Kaufland ok. 200, a Biedronka aż 2720 placówek.

Więcej: http://www.dlahandlu.pl

 

Podwyżki w Biedronce? Wyciekło pismo jednego z dyrektorów

oprac. Mateusz Ratajczak, Jakub Ceglarz, WP

Biedronka ma w planach "zmianę wynagrodzenia pracowników" - zapewnia w listach do związkowców jeden z dyrektorów Jeronimo Martins Polska. Wiadomość wyciekła właśnie do internetu. Wygląda więc na to, że Biedronka planuje odpowiedzieć na ofensywę płacową Lidla. Wojna o pracowników rozgorzała na dobre. "Jesteśmy dumni z tego, że mieliśmy i mamy możliwość oferowania wynagrodzenia istotnie przewyższającego płacę minimalną w Polsce i chcemy pozostać firmą, która stale przyczynia się do wzrostu średniej płacy w Polsce" - napisał do związkowców Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny w Jeronimo Martins Polska. Do jego listu dotarła redakcja "Wiadomości Handlowych".

 

Więcej: http://finanse.wp.pl

Biedronka przyznaje, że ma problemy ze znalezieniem pracowników

Marta Piątkowska

- W minionym roku w kilku zorganizowanych przez nas rekrutacjach do sklepów Biedronka nie udało się zakontraktować żadnego nowego pracownika - przyznał Pedro Soares dos Santos, prezes grupy Jeronimo Martins.

Więcej: http://next.gazeta.pl

Rozłam wśród związkowców z Biedronki. W tle polityka i 500+

W ostatnich tygodniach przy Jeronimo Martins Polska zaczęła działać nowa organizacja związkowa. Utworzyli ją w większości niedawni członkowie NSZZ "Solidarność", niezadowoleni z działań prowadzonych przez ten związek. Tylko na wiadomoscihandlowe.pl ujawniamy kulisy tego rozłamu.

Więcej:  https://www.wiadomoscihandlowe.pl

Właściciel Biedronki zainwestuje w Polsce 400 mln euro

opracował Tomasz Sąsiada

Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, zainwestuje do końca tego roku w Polsce około 400 mln euro. To prawie 60 proc. wydatków, jakie portugalska grupa przeznaczy na swoje przedsięwzięcia na świecie w 2017 r.

Więcej:  http://www.money.pl

Jeronimo Martins chce wydać 700 mln euro na inwestycje. W Polsce otworzy 100 Biedronek

Grupa Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, planuje wydać w 2017 roku na inwestycje ok. 700 mln euro. Chce otworzyć w Polsce ponad 100 sklepów Biedronka - podała spółka w komunikacie.

Więcej:  http://www.bankier.pl

Biedronka wprowadza zmiany w systemie premiowym. Ile zarobią kasjerzy?

Od 1 stycznia 2017 r. w Biedronce obowiązywać będzie zmieniony system premiowy - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Comiesięczne premie dla pracowników zatrudnionych na stanowisku sprzedawców-kasjerów tak jak dotychczas będą uzależnione od osiąganych wyników, jednak zmienią się kryteria, wedle których będą one przyznawane.

Więcej: https://www.wiadomoscihandlowe.pl

Analitycy prognozują 4,6-proc. wzrost sprzedaży z mkw. sieci Biedronka

Autor: dlahandlu.pl za analizą mBanku

Analitycy mBanku obniżyli cenę docelową Jeronimo Martins do 14,9 euro z 15,1 euro, podczas gdy akcje tej spółki handlowane były po 14,72 euro.

Więcej:  http://www.dlahandlu.pl

 

Nasza odpowiedz i jednocześnie stanowisko ws pisma zamieszczonego poniżej, w punkcie 7 wkradły się 2 literówki za które przepraszamy ale nie myli się tylko ten co nic nie robi. Planujemy jeszcze punkt ósmy pt. " godziny otwarcia placówek handlowych w woj. Kujawsko - Pomorskim !

 

Ludzie myślą, że przy kasach w marketach pracują tylko kretynki

Judyta Kokoszkiewicz

Kiedyś do sklepu przyszła klientka z dziewczynką, która sprawnie wszystko pakowała i ktoś zażartował, że za parę lat sama może pracować w markecie. Jej babcia się oburzyła i odburknęła: "No nie daj Boże, ty się lepiej, dziecko, ucz!".

Więcej na: http://www.wysokieobcasy.pl

Biedronka wymieniła kierowników wybranych sklepów na Śląsku

- Od około miesiąca na Śląsku pracę traci przynajmniej jeden kierownik sklepu dziennie - twierdzi rozmówca PulsHR.pl. Biedronka stanowczo temu zaprzecza.

Więcej: http://www.dlahandlu.pl

Biedronka ze sprzedażą w wysokości 8,4 mld euro, LfL na minusie

Jeronimo Martins opublikowało pełny raport za 2014 rok. Skonsolidowana sprzedaż Grupy wyniosła w tym czasie 12,7 mld euro (11,8 mld euro w 2013 r.), co oznacza wzrost o 7,2 proc. w stałej walucie w euro. EBITDA to 733, 2 mln euro (777,1 mln euro w 2013 r.), spadek o 5,6 proc. w euro. Zysk netto Grupy wyniósł 301,7 mln euro (382, 3 mln), spadek o 21,1 proc. w euro

 

Więcej: http://www.dlahandlu.pl

Zwolnienia grupowe w Biedronce. Pracę straci 130 osób, głównie z działu ekspansji

W czwartym kwartale 2014r. firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, informowała o aktualizacji strategii firmy. Zmiany polegają na zmniejszeniu liczby nowo otwieranych sklepów w kolejnych latach przy jeszcze większej koncentracji na rozwoju w ramach istniejącej sieci. W praktyce plany te oznaczają, że w skali roku powstawać będzie około 100 nowych sklepów.

Więcej:  http://www.dlahandlu.pl

               WZZ Sierpień 80 W związku z informacjami prasowymi oraz przekazanym nam w dniu dzisiejszym zawiadomieniem o zamiarze zwolnień grupowych w spółce oraz faktem że wraz z informacją w przedmiotowej sprawie przekazano nam projekt porozumienia będący propozycją pracodawcy oświadczamy że przedłożony dokument po jego literalnej analizie nie znajduje aprobaty ze strony WZZ Sierpień 80. Mamy nadzieję że pozostałe związki działające w spółce pochylą się nad problemem z należytą uwagą i na najbliższym spotkaniu cyklicznym które ma się odbyć 19 lutego 2015 r. w Warszawie będą zdolne wypracować stanowiska które w znaczny sposób wpłyną na treść podjętych w tej kwestii uzgodnień !!! W naszej ocenie możliwe jest znaczne złagodzenie skutków decyzji pracodawcy i ze swojej strony gwarantujemy merytoryczne przygotowanie oraz gotowość dialogu dla dobra Pracowników spółki !!!

 Pozdrawiam Jacek Siekierski - Przewodniczący KM WZZ Sierpień 80 w Bydgoszczy

Analityk: Biedronka może zdecydować się na likwidację niektórych placówek

Oszczędności z tytułu samych zwolnień w Biedronce, które szacuję na kilkanaście mln zł, według mnie nie będą miały istotnego wpływu na wyniki Jeronimo Martins, z uwagi na skalę działalności. Jest to z drugiej strony niewątpliwie sygnał, że spółka zmienia model rozwoju: zmniejsza tempo otwarć nowych sklepów, a koncentruje się na poprawie efektywności istniejących placówek - komentuje niedawną decyzję Biedronki Kamil Szlaga, analityk Domu Maklerskiego Trigon.

Więcej: http://www.dlahandlu.pl

 

      Biedronka - WZZ Sierpień 80

Zwolnienia grupowe w Biedronce. Pracę straci 130 osób, głównie z działu ekspansji

W czwartym kwartale 2014r. firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, informowała o aktualizacji strategii firmy. Zmiany polegają na zmniejszeniu liczby nowo otwieranych sklepów w kolejnych latach przy jeszcze większej koncentracji na rozwoju w ramach istniejącej sieci. W praktyce plany te oznaczają, że w skali roku powstawać będzie około 100 nowych sklepów.

Więcej:  http://www.dlahandlu.pl/handel-nowoczesny/,40521.html

                 WZZ Sierpień 80 W związku z informacjami prasowymi oraz przekazanym nam w dniu dzisiejszym zawiadomieniem o zamiarze zwolnień grupowych w spółce oraz faktem że wraz z informacją w przedmiotowej sprawie przekazano nam projekt porozumienia będący propozycją pracodawcy oświadczamy że przedłożony dokument po jego literalnej analizie nie znajduje aprobaty ze strony WZZ Sierpień 80. Mamy nadzieję że pozostałe związki działające w spółce pochylą się nad problemem z należytą uwagą i na najbliższym spotkaniu cyklicznym które ma się odbyć 19 lutego 2015 r. w Warszawie będą zdolne wypracować stanowiska które w znaczny sposób wpłyną na treść podjętych w tej kwestii uzgodnień !!! W naszej ocenie możliwe jest znaczne złagodzenie skutków decyzji pracodawcy i ze swojej strony gwarantujemy merytoryczne przygotowanie oraz gotowość dialogu dla dobra Pracowników spółki !!!

 Pozdrawiam Jacek Siekierski - Przewodniczący KM WZZ Sierpień 80 w Bydgoszczy

 

 

 

 

 

 

  Biedronka - WZZ Sierpień 80

 WZZ Sierpień 80 W związku z informacjami prasowymi oraz przekazanym nam w dniu dzisiejszym zawiadomieniem o zamiarze zwolnień grupowych w spółce oraz faktem że wraz z informacją w przedmiotowej sprawie przekazano nam projekt porozumienia będący propozycją pracodawcy oświadczamy że przedłożony dokument po jego literalnej analizie nie znajduje aprobaty ze strony WZZ Sierpień 80. Mamy nadzieję że pozostałe związki działające w spółce pochylą się nad problemem z należytą uwagą i na najbliższym spotkaniu cyklicznym które ma się odbyć 19 lutego 2015 r. w Warszawie będą zdolne wypracować stanowiska które w znaczny sposób wpłyną na treść podjętych w tej kwestii uzgodnień !!! W naszej ocenie możliwe jest znaczne złagodzenie skutków decyzji pracodawcy i ze swojej strony gwarantujemy merytoryczne przygotowanie oraz gotowość dialogu dla dobra Pracowników spółki !!!

 Pozdrawiam Jacek Siekierski - Przewodniczący KM WZZ Sierpień 80 w Bydgoszczy

 

W dniu wczorajszym odbyło się przyspieszone spotkanie cykliczne Związków Zawodowych działających w Jeronimo Martins Polska S.A. z Przedstawicielem Zarządu Spółki które swoją obecnością zaszczycił Prezes Zarządu Spółki Pan Pedro Pereira da Silva. Bezpośrednim powodem przyspieszenia terminu spotkania była złożona uprzednio przez WZZ Sierpień 80 i NSZZ Solidarność petycja, oraz napięty kalendarz Pana Prezesa. Podczas Spotkania z Panem Prezesem Przewodniczący Związków Zawodowych będących sygnatariuszami petycji, wspierani przez Członków swoich organizacji, omówili szczegółowo zawarte w niej zagadnienia kładąc szczególny nacisk na zaniżone obsady placówek handlowych, nieadekwatne do nakładu pracy warunki wynagradzania, pogarszającą się z związku z tym ale także z powodów niesprawiedliwych kryteriów oceny pracowników, atmosferę pracy. Podjęto ustalenia dzięki dobrej woli Pana Prezesa że dialog społeczny w spółce nabierze nowego wymiaru a strony będą traktowane w sposób ogólnie przyjęty w cywilizowanych krajach. Ustalono ponadto że na kolejne propozycje strony społecznej będą udzielane wyłącznie merytoryczne a nie jak dotychczas wymijające odpowiedzi ! Efektem ubocznym spotkania jest fakt iż Pełnomocnik Zarządu ds. relacji Pracowniczych oświadczył iż ostatecznie otrzymał podpisane przez Zarząd Spółki pełnomocnictwo do rokowań Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, wobec czego strona społeczna oczekuje na jego niezwłoczne przesłanie !!!

Reasumując w imieniu KM WZZ SIERPIEŃ 80 w Bydgoszczy działającej w JMP S.A. oświadczam że spotkanie , obecność Pana Prezesa i jego podejście do problemów traktujemy jako nowe otwarcie. Liczymy że nie jest to kolejna gra na zwłokę i oczekujemy doceniając rangę Pana Prezesa w Spółce zmian korzystnych dla Wszystkich jej Pracowników. Nadal dokładnie będziemy się przyglądać współpracy Dyrektora ds relacji Pracowniczych , oraz BOP. Jesteśmy bowiem przekonani że obie te komórki osiągną w końcu oczekiwany przez stronę społeczną poziom współpracy który nie zmusi nas do rozpoczęcia kampanii informacyjno - protestacyjnej już przed świętami!!!

Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować moim merytorycznym ekspertom w JMP S.A. : Wiceprzewodniczącej KM WZZ "Sierpień 80" w Bydgoszczy - Magdalenie Jurek , oraz Członkiniom naszej organizacji Małgorzacie Dąbrowskiej i Alicji Szczepańskiej. Dziewczyny wielokrotnie podczas spotkania zabierały głos będąc dla mnie ogromnym merytorycznym wsparciem, a ich wiedza i odwaga zasługuje na szacunek.

Ze związkowym pozdrowieniem Jacek Siekierski- Przewodniczący KM WZZ "Sierpień 80" w Bydgoszczy

Stało się. Biedronka podjęła decyzję o bolesnych cięciach

Jacek Bereźnicki

Ponad 50 mld przychodów i trzy tysiące sklepów w 2016 r. – jeszcze rok temu tak ambitne cele stawiał sobie właściciel Biedronki. To już historia, najnowsze plany spółki Jeronimo Martins oznaczają spory spadek tempa wzrostu najpopularniejszej sieci handlowej w Polsce.

Więcej: http://www.biztok.pl/biznes

Biedronka przetestuje usługę click & collect

Dziennik Gazeta Prawna

Największa w Polsce sieć detaliczna testuje elektroniczne zakupy. To pilotaż rozwiązania polegającego na tym, że klient zamawia produkty przez internet, a następnie odbiera je w wybranym sklepie. Testy mają się odbywać m.in. w Trójmieście - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Więcej: http://www.dlahandlu.pl

Sprzedaż z mkw. Biedronki to 5,5 tys. Euro

www.dlahandlu.pl

Jeronimo Martins podało, że w 2013 r. średnia sprzedaż z mkw. sklepu Biedronka wyniosła 5,5 tys. euro, co oznacza 10 proc. więcej w porównaniu do drugiego gracza na rynku dyskontów, który generuje sprzedaż na poziomie 5 tys. Euro

Więcej:  http://www.dlahandlu.pl

Już 45 Biedronek działa w modelu agencyjnym

franchising.pl

Biedronka testuje franczyzowy model rozwoju od ponad roku. W maju 2014 na licencji działało ok. 30 sklepów, pod koniec października było ich o 15 więcej - pisze franchising.pl

Więcej:  http://www.dlahandlu.pl

Płatności kartą uratowały Biedronkę przed katastrofą?

Dziennik Gazeta Prawna

Największej polskiej sieci dyskontowej wiedzie się w tym roku kiepsko, choć prawdziwej katastrofy udało się uniknąć. Jak? Po latach przywiązania do żywej gotówki w sklepach zaczęto przyjmować płatności kartami. To ożywiło ruch - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Więcej: http://www.dlahandlu.pl

Analityk: Biedronka ma przed sobą trudne miesiące

portalspozywczy.pl

Według Kamila Szlagi, analityka Trigon Dom Maklerski wyniki Biedronki były większym rozczarowaniem w III kw. 2014 niż w poprzednich kwartałach. Spółka ogranicza rozwój, a prognozy na kluczowy IV kw. 2014 wcale nie implikują poprawy wyników. Według eksperta trudno oczekiwać przełomu w najbliższych kwartałach.

Więcej: http://www.dlahandlu.pl

Biedronka bez dyrektora finansowego

Sebastian Ogórek

Kilka dni przed wynikami kwartalnymi właściciel Jeronimo Martins zwalnia swojego dyrektora finansowego. Czy jutro czekają nas ponownie słabe dane z Biedronki?

Więcej: http://www.biztok.pl

Zdrapki przelały czarę goryczy?

Anna Terlecka

Zbyt mało pracowników w sklepach, utrudniające pracę liczne procedury, coraz większy zakres obowiązków – to tylko część oskarżeń formułowanych przez związkowców z Biedronki pod adresem zarządu sieci. A ponieważ centrala nie chce z nimi rozmawiać, zapowiadają pikiety pod sklepami.

Więcej:  http://wiadomoscihandlowe.pl

Protest pracowników hipermarketów przed Sejmem

Więcej:  http://www.wladzarobotnicza.pl

Sądy potwierdzają: Biedronka dyskryminuje związkowców

Więcej:  http://www.solidarnosc.gda.pl

Napięte stosunki związkowców z władzami Biedronki

Więcej: http://www.dlahandlu.pl

Kolejna petycja organizacji zakładowych złożona do zarządu sieci „biedronka”

Źródło: http://www.solidarnosc.gda.pl