Następna strona

UOKiK wydał warunkową zgodę na przejęcie EDF Polska

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez PGE kontroli nad EDF Polska. Transakcja może dojść do skutku pod warunkiem sprzedaży na giełdzie większości energii produkowanej przez przejmowaną spółkę. Dzięki temu koncentracja nie spowoduje zagrożenia dla konkurencji - podał w czwartek UOKiK. Umowa o wartości ok. 4,5 mld zł będzie jedną z największych transakcji na rynku fuzji i przejęć w Polsce i Europie w ostatnich latach.

Więcej:   http://biznes.interia.pl

PGE sprzedaje energię taniej niż w 2015 r.

Autor: WNP.PL (DC)

Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna przekazał szacunkowe dane operacyjne i sprzedażowe za okres styczeń-czerwiec 2016 r. Produkcja energii elektrycznej netto w jednostkach wytwórczych PGE wyniosła 25,4 TWh (wobec 27,6 TWh w okresie styczeń-czerwiec 2015 r.), w tym z węgla brunatnego 16,9 TWh (19,4 TWh w okresie styczeń-czerwiec 2015 r.).

Więcej: http://www.wnp.pl

Jacek Cichosz zrezygnował z funkcji prezesa PGE EJ 1

Autor: WNP.PL (DARIUSZ CIEPIELA)      

Jacek Cichosz zrezygnował z funkcji prezesa PGE EJ 1, czyli spółki odpowiedzialnej za przygotowanie budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. W zarządzie PGE EJ 1 zasiadał od 1 lutego 2014 r.

Więcej: http://www.wnp.pl

PGE podpisała porozumienie z Politechniką Lubelską

Autor: WNP.PL (DC)      

PGE Polska Grupa Energetyczna i Politechnika Lubelska zawarły porozumienie o współpracy w obszarze kształcenia i badań naukowo-dydaktycznych. To część szeroko zakrojonego programu PGE mającego na celu wspieranie edukacji przyszłych kadr sektora energetyki.

Więcej: http://energetyka.wnp.pl/

Na rynek mocy wydamy nawet 90 mld zł w ciągu 10 lat?

Autor: WNP.PL (DARIUSZ CIEPIELA)      

Przyjęcie przez Ministerstwo Energii rynku mocy w aktualnie proponowanym brzmieniu wiązałby się z nałożeniem na społeczeństwo i gospodarkę kosztów rzędu 80-90 mld zł w latach 2021-2030 – to główna konkluzja raportu poświęconego założeniom rynku mocy autorstwa Fundacji ClientEarth oraz Regulatory Assistance Project (RAP).

 

Więcej: http://energetyka.wnp.pl

Henryk Baranowski prezesem PGE

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) powołała Henryka Baranowskiego na prezesa spółki. Baranowski obejmie stery w firmie 31 marca.

Więcej: http://www.pulshr.pl

Powietrze w Bydgoszczy powinno być czystsze

W Zespole Elektrociepłowni Bydgoszcz trwają prace związane z rozruchem na gorąco instalacji odsiarczania spalin. To jeden z ostatnich etapów inwestycji realizowanej przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Więcej:  http://bydgoszcz24.pl

 

PGE szuka wykonawcy odazotowania spalin w Bydgoszczy

Autor: WNP.PL (TE)        

PGE GiEK do 18 września czeka na wnioski od wykonawców zainteresowanych udziałem w przetargu na budowę instalacji katalitycznego odazotowania spalin dla dwóch kotłów OP-230 w Zespole Elektrociepłowni Bydgoszcz.

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE wybuduje odazotowanie i odsiarczanie w Pomorzanach

Autor: wnp.pl (TE)

PGE GiEK oczekuje na wnioski od wykonawców zainteresowanych udziałem w przetargach na budowę „pod klucz” instalacji odazotowania oraz odsiarczania i odpopielania spalin w Elektrowni Pomarzany (Zespół Elektrowni Dolna Odra). Dzięki modernizacji eksploatacja siłowni ma zostać wydłużona o 20 lat.

Więcej:  http://www.wnp.pl

Wiceprezes PGE ostro krytykuje ideologię klimatyczną UE

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)         

Chciałbym, aby unijny rynek energii był sensowny z punktu widzenia uczestników rynku, gdyż obecnie jego model jest absolutnie bezsensowny - podkreśla Dariusz Marzec, wiceprezes PGE ds. rozwoju. W jego opinii, inwestycje w energetykę konwencjonalną, która stanowi podstawę systemu elektroenergetycznego, zasługują na wsparcie podobnie jak OZE.

Więcej:  http://www.wnp.pl

 

PGE potrzebuje 15-18 mld zł finansowania zewnętrznego do sfinansowania strategii do '20 r. (popr.)

Źródło: PAP Makro

PGE potrzebuje 15-18 mld zł finansowania zewnętrznego do sfinansowania wartego 50 mld zł programu inwestycyjnego założonego w strategii grupy do 2020 r. - powiedziała dziennikarzom Magdalena Bartoś, dyrektor zarządzająca ds. ekonomiczno-finansowych spółki.

Więcej: http://www.bankier.pl

PGE chce przeznaczyć 1,45 mld zł na dywidendę

Autor: WNP.PL (DC)      

Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna 20 maja 2015 r. podjął decyzję o proponowanym podziale zysku netto za rok obrotowy 2014. Zarząd PGE proponuje przeznaczyć na dywidendę dla akcjonariuszy 0,78 zł na jedną akcję tj. kwotę 1.458.413.446,62 zł.

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE: dobre wyniki operacyjne i finansowe w I kwartale 2015 r.

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)             

Skorygowany o zdarzenia jednorazowe zysk operacyjny PGE Polskiej Grupy Energetycznej powiększony o amortyzację (EBITDA) w I kwartale 2015 r. wyniósł blisko 2,1 mld zł i wzrósł o 9 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Grupa wypracowała zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w wysokości 1,1 mld zł, czyli 0,59 zł na akcję. To więcej o 39 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2014 r.

Więcej: http://www.wnp.pl

 

85-lecie Bydgoskich Elektrociepłowni

W Operze Nova w środę, 28 stycznia, Bydgoskie Elektrociepłownie świętowały swoje 85-lecie. Prezentem na jubileusz było symboliczne rozpoczęcie budowy instalacji odsiarczania spalin.

Więcej: http://www.bydgoszcz.pl

Rozmowy ściśle tajne. Ratusz negocjuje sprzedaż KPEC-u

Ka

Nie będzie nadzwyczajnej sesji rady miasta w sprawie prywatyzacji Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Ratusz uważa, że proces negocjacji z firmą chcącą kupić miejską spółkę musi być tajny.

Więcej: http://bydgoszcz.gazeta.pl

Instalacja, która poprawi jakość powietrza w mieście

Wojciech Bielawa

Nowa inwestycja bydgoskiej elektrociepłowni ma sprawić, że znacznie zredukowana zostanie emisja dwutlenku siarki i pyłów. To dobra wiadomość, bo powietrze w naszym mieście jest zanieczyszczone

Więcej: http://bydgoszcz.gazeta.pl

M. Woszczyk, PGE: od stycznia chcemy ruszyć z nową strategią handlową

Autor:  wnp.pl (ICh)

PGE zapowiada w obszarze handlu hurtowego i detalicznego koncentrację na poprawie średniej marży po wprowadzeniu nowego modelu handlowego w 2015 roku. - Od pierwszego stycznia 2015 chcemy ruszyć z nową strategią handlową. Wolumen energii nie będzie głównym motorem tej strategii - powiedział Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE.

Więcej:  http://www.wnp.pl

Zobacz elektrociepłownię EC II od kuchni. Tak powstaje ciepło

Maciej Kulesza

Historia bydgoskich elektrociepłowni sięga końca lat dwudziestych ubiegłego wieku. W 1929 r. oddano do eksploatacji elektrownię miejską na Jachcicach pod nazwą Elektrociepłownia Bydgoszcz I. Wobec rozrastającego się miasta i zwiększającego się zapotrzebowania na energię, zarówno wśród mieszkańców, jak i przemysłu, pod koniec lat 60 ubiegłego wieku rozpoczęła się budowa największej w mieście elektrociepłowni.

Więcej:  http://bydgoszcz.gazeta.pl

 

Grupa PGE w tym roku na inwestycje wydała już 2,2 mld zł


 Autor:  wnp.pl (Dariusz Ciepiela)

W okresie pierwszych 6 miesięcy grupa PGE na inwestycje przeznaczyła już 2,2 mld zł, z czego 127 mln zł przeznaczono na budowę dwóch bloków w Elektrowni Opole. Do końca br. PGE chce wydać polecenie rozpoczęcia prac nowego bloku w Elektrowni Turów.

Więcej: http://www.wnp.pl/wiadomosci/232680.html
 

Duży wzrost zysku netto PGE w I półroczu 2014 r.


 Autor:  wnp.pl (Dariusz Ciepiela)

Zysk netto grupy kapitałowej PGE za pierwsze 6 miesięcy br. był na poziomie 2,49 mld zł, podczas gdy w pierwszym półroczu 2013 r. wyniósł 2,19 mld zł (to wzrost o 14 proc.). W pierwszym półroczu PGE zanotowała spadek - o 6 proc. - przychodów.

Więcej: http://www.wnp.pl/wiadomosci/232677.html

D. Marzec, PGE: w energetyce coraz mniej rynku, a więcej regulacji

Autor:  wnp.pl (Dariusz Ciepiela)  

Sektor energetyczny w coraz mniejszym stopniu jest rynkiem, na którym działa się jedynie w oparciu o konkurencję i niskie ceny. To jest sektor coraz bardziej regulowany - mówi Dariusz Marzec, wiceprezes zarządu ds. rozwoju PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE ma więcej czasu na ofertę na bydgoski KPEC

Autor:  Przegląd prasy/Parkiet

Miasto Bydgoszcz przedłużyło Polskiej Grupie Energetycznej wyłączność negocjacyjną na zakup udziałów Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy do 21 sierpnia - informuje "Parkiet".

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE : w I kwartale zysk netto mniejszy o 28 proc.

Autor:  wnp.pl (Ireneusz Chojnacki) 

W I kwartale 2014 roku grupa PGE osiągnęła 6,929 mld zł przychodów ze sprzedaży, co oznaczało spadek o 11 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2013, a zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł 789 mln zł, czyli był o 28 proc. mniejszy niż w I kwartale 2013.

Więcej:  http://www.wnp.pl/

PGE Dystrybucja sprzedaje spółki

Autor:  wnp.pl  

PGE Dystrybucja ogłosiła przetarg na sprzedaż 100 proc. udziałów w spółkach: Ekto sp. z o.o. w Białymstoku oraz Energetyczne Systemy Pomiarowe sp. z o.o. Obie spółki mają siedzibę w Białymstoku - napisano w ogłoszeniu w prasie.

Więcej:  http://www.wnp.pl

Prezes PGE spodziewa się dalszych wzrostów cen energii

Autor:  PAP  

Prezes PGE Marek Woszczyk spodziewa się kontynuacji wzrostów cen energii na rynkach terminowym i spotowym.

Więcej:  http://www.wnp.pl/

PGE kupuje mniej węgla kamiennego, ale za to taniej

Autor:  wnp.pl (DC)  

W roku 2013 grupa kapitałowa PGE kupiła 6,1 mln ton węgla kamiennego za 1,5 mld zł. To spadek w porównaniu z rokiem 2012 kiedy za węgiel kamienny PGE zapłaciła o 360 mln zł więcej. Spadek jest spowodowany mniejszą ilością kupowanego węgla oraz spadkiem jego cen aż o 13 proc.

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE: za 2013 bezpłatne CO2 na około 50 proc. emisji

Autor:  wnp.pl (Ireneusz Chojnacki) 

Szacunki wskazują, że w 2013 roku emisja CO2 w grupie PGE wyniosła około 61,3 mln ton CO2, a szacowany przydział tzw. bezpłatnych uprawnień do emisji, które grupa spodziewa się otrzymać za 2013 rok to około 32,7 mln ton CO2.

Więcej:  http://www.wnp.pl/

PGE: 2014 rok będzie dla nas trudny

Autor:  wnp.pl (Ireneusz Chojnacki)  

Patrząc na całość naszej grupy spodziewamy się, że rok 2014 będzie dla nas trudniejszy niż rok 2013, ale niezależnie od tego będziemy generować wysokie przepływy pieniężne, które pozwolą nam sfinansować istotne nakłady inwestycyjne. W 2014 roku wartość nakładów inwestycyjnych będzie większa od tego, co widzimy w sprawozdaniach finansowych za rok 2013 - poinformowała Magdalena Bartoś, dyrektor zarządzająca ds. ekonomiczno-finansowych PGE.

Więcej:  http://www.wnp.pl/

PGE: Rekordowy rok 2013

źródło: ww / Rynek Infrastruktury

W 2013 r. zysk EBITDA Grupy Kapitałowej PGE przekroczył 8 mld zł (+10 proc. w porównaniu do 2012 r.), marża EBITDA sięgnęła 27 proc., a zysk netto wzrósł do 4,1 mld zł (+14 proc.). Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 30,1 mld zł.

Więcej:  http://www.rynekinfrastruktury.pl

Do końca I kwartału br. PGE przygotuje nową strategię

Autor:  wnp.pl (Dariusz Ciepiela) 

Do końca pierwszego kwartału br. zarząd PGE przygotuje uaktualnioną strategię spółki, która następnie zostanie poddana procedurom korporacyjnym. Strategia zostanie upubliczniona w kwietniu lub maju br. - mówił podczas konferencji "Gospodarczy Trójkąt Weimarski" Marek Woszczyk, prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE).

Więcej:  http://www.wnp.pl

KE przyznała energetyce 404,6 mln bezpłatnych uprawnień CO2

Komisja Europejska uznała polski plan zakładający przeznaczenie 404,6 mln uprawnień do emisji dwutlenku węgla na modernizację sektora energii elektrycznej za zgodny z unijnymi przepisami dotyczącymi pomocy państwa.

Więcej:  http://energetyka.wnp.pl

 

PGE ma gwarancje z PKO BP na budowę bloków w Opolu

PGE oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) zawarły 20 stycznia br. umowę z bankiem PKO BP, przedmiotem której jest ustanowienie przez PKO BP limitu gwarancyjnego dla PGE GiEK do maksymalnej wysokości 2.548.607.358 zł. Beneficjentem gwarancji będzie generalny wykonawca prac związanych z budową bloków energetycznych nr 5 i 6 w Elektrowni Opole.

Więcej:  http://energetyka.wnp.pl

PGE, Bioagra i inni rezygnują z biomasy i biogazu

Autor:  farmer.pl 

PGE Energia Odnawialna zrezygnowała z portfela biogazowni. Także inne firmy wycofują się z projektów mimo uzyskania na nie dofinansowania.

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE umowa o-przyłączenie do sieci w Gorzowie-podpisana

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna i Polskie Sieci Elektroenergetyczne podpisały w poniedziałek, 30 grudnia, umowę o przyłączenie do sieci przesyłowej nowego bloku w Elektrociepłowni Gorzów. Parowo-gazowy blok o mocy 138 MW ma ruszyć 1 lutego 2016 r.

Więcej:   http://www.nettg.pl

Co zrobi nowy zarząd PGE? Czy wreszcie ruszą inwestycje?

Autor:  wnp.pl (Dariusz Ciepiela)

Nowo wybrany zarząd Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) pod kierownictwem Marka Woszczyka w najbliższych tygodniach podejmie kilka ważnych decyzji inwestycyjnych. Prawdopodobnie ruszy budowa dwóch bloków w Elektrowni Opole i rozstrzygnięty zostanie przetarg na wykonawcę bloku w Elektrowni Turów. Do decyzji o budowie elektrowni jądrowej wciąż jeszcze daleko.

Więcej:  http://energetyka.wnp.pl/

Marek Woszczyk jest już prezesem PGE

Marek Woszczyk został już nowym prezesem Polskiej Grupy Energetycznej (PGE). Ta decyzja była spodziewana już od 11 grudnia br., kiedy było wiadomo, że Marek Woszczyk złożył rezygnację z funkcji prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE).

Więcej:  http://energetyka.wnp.pl

Alstom ma umowę na instalację w bydgoskim oddziale PGE GiEK za 73 mln zł


ISBNews  17.12.2013

Warszawa, 17.12.2013 (ISBnews) - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) podpisała z Alstom Power kontrakt na budowę w instalacji odsiarczania spalin w zespole Elektrociepłowni Bydgoszcz, o wartości 73 mln zł, podała PGE GiEK.


Więcej:  http://wyborcza.biz

Szymanek, PGE: zmiany w zarządzie bez wpływu na działalność grupy

Autor:  PAP    26-11-2013

Pełniący obowiązki prezesa PGE Piotr Szymanek ocenia, że ostatnie zmiany w zarządzie i trwający konkurs na nowych jego członków nie wpływają na bieżącą działalność operacyjną grupy i jej projekty inwestycyjne. Wskazanie najkorzystniejszej oferty na budowę bloku w Elektrowni Turów jest możliwe na przełomie 2013/14 roku.

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE zaskoczyła wynikami w trzecim kwartale

Autor:  PAP 

Zysk netto Polskiej Grupy Energetycznej przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej w trzecim kwartale 2013 roku wyniósł 1,253 mld zł - podała spółka. Zysk okazał się o 17,2 proc. wyższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 1,069 mld zł.

Więcej:   http://www.wnp.pl

Bogusława Matuszewska i Wojciech Ostrowski odwołani z zarządu PGE

25 października 2013

Rada Nadzorcza PGE Polska Grupa Energetyczna podjęła decyzję o odwołaniu ze składu zarządu wiceprezes ds. strategii i rozwoju Bogusławy Matuszewskiej oraz wiceprezesa ds. finansowych Wojciecha Ostrowskiego, podała spółka w komunikacie.

Więcej:  http://m.forsal.pl

PGE: Alstom bliżej kontraktu na odsiarczanie niż Rafako

Autor:wnp.pl (Tomasz Elżbieciak) 07-10-2013

Alstom złożył najtańszą ofertę w przetargu na budowę instalacji odsiarczania w ZEC Bydgoszcz - wynika z informacji przekazanych portalowi wnp.pl przez Iwonę Paziak, rzecznik PGE GiEK. W przetargu znajduje się jeszcze m.in. konsorcjum Rafako.

Więcej:  http://www.wnp.pl

Umowa Kompanii Węglowej z PGE pod lupą prokuratora

Autor:  Dziennik Gazeta Prawna 

Prokuratura Okręgowa w Katowicach wszczęła dochodzenie w sprawie niegospodarności w Kompanii Węglowej - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE GiEK: bez wsparcia kogeneracja gazowa nie będzie opłacalna

Autor:  wnp.pl (ICh)  02-10-2013 14:22

PGE GiEK ocenia, że w obecnych realiach rynkowych kogeneracja gazowa bez wsparcia nie będzie opłacalna w sezonie grzewczym 2013/2014. Nie godząc się na straty w kogeneracji gazowej PGE GiEK zapowiada dostarczanie klientom ciepła ze źródeł opalanych węglem.

Więcej:  http://www.wnp.pl

 

Połączenie PGE z PGE Energia Jądrowa

31 lipca 2013, autor: nuclear.pl

Zarząd PGE Polska Grupa Energetyczna poinformował w komunikacie, iż w dniu 31 lipca 2013 r. Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy dokonał rejestracji połączenia PGE ze spółką zależną PGE Energia Jądrowa. Połączenie nastąpiło przez przeniesienie całego majątku Spółki Przejmowanej na PGE (połączenie przez przejęcie) bez podwyższenia kapitału zakładowego PGE oraz bez wymiany akcji spółki przejmowanej na akcje PGE.

Więcej:  http://www.nuclear.pl/wiadomosci

PGE chce większego zaangażowania Alstomu w rozbudowę Opola

Autor:  Dziennik Gazeta Prawna 

PGE negocjuje z Alstomem zwiększenie zaangażowania w realizację kontraktu na budowę nowych bloków w Elektrowni Opole - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE, KGHM, Tauron i Enea uzgodniły zasadnicze warunki projektu jądrowego

Autor:  PAP 

PGE, KGHM, Tauron i Enea uzgodniły zasadnicze warunki projektu jądrowego. Jest możliwe, że we wrześniu podpisana będzie umowa nabycia udziałów w spółce celowej do budowy i eksploatacji pierwszej elektrowni jądrowej - dowi­edziała się PAP od jednego z uczestników.

Więcej:  http://www.wnp.pl

Duży trójpak energetyczny pojawia się i znika

Autor:  wnp.pl (ICH)   02-07-2013

Niedługo po tym po tym jak premier Donald Tusk wyraził nadzieję, że projekt ustawy o OZE szybko trafi pod obrady rządu Stały Komitet Rady Ministrów uznał prace nad wszystkimi projektami ustaw tzw. dużego trójpaku energetycznego w wersji ze stycznia 2013 za zakończone.

Więcej:  http://www.wnp.pl

Szansa dla Opola

W dniu 27 czerwca b.r. PGE Polska Grupa Energetyczna Spółka Akcyjna wraz z Kompanią Węglową, mając na uwadze możliwość ponownego uruchomienia projektu inwestycyjnego budowy dwóch bloków energetycznych o mocy 900 MW każdy w Elektrowni Opole, popisały list intencyjny

Więcej:  http://www.pgegiek.pl

Elektownia atomowa w Gąskach? Wojewoda zezwolił na badania lokalizacyjne

Autor:  PAP   21-06-2013

Wojewoda zachodniopomorski wydał w czwartek decyzję, zezwalającą spółce PGE EJ1 na przeprowadzenie badań potrzebnych do sporządzenia raportu lokalizacyjnego dla elektrowni jądrowej w Gąskach - podało biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Więcej: http://www.wnp.pl/wiadomosci/200516.html

PGE wybuduje elektrownię w Opolu

Rząd znajdzie środki i sposoby, by powstała nowa elektrownia w Opolu - oświadczył w czwartek premier Donald Tusk. Dwa nowe bloki na węgiel kamienny w Opolu miała budować PGE, ale dwa miesiące temu zrezygnowała z tej inwestycji.

Więcej:  http://www.bankier.pl

PGE chce wypłacić 1,6 mld zł dywidendy

Autor:  wnp.pl (DC)

Polska Grupa Energetyczna (PGE) chce wypłacić 1,608 mld zł dywidendy, co daje 0,86 zł na jedną akcję. PGE proponuje wyznaczyć dzień dywidendy na 5 września 2013 r., a dzień wypłaty na 26 września 2013 r.

Więcej:  http://www.wnp.pl

Zysk netto PGE powyżej oczekiwań

Autor:  PAP   15-05-2013

Zysk netto Polskiej Grupy Energetycznej przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszym kwartale 2013 roku wyniósł 1,227 mld zł - podała spółka w raporcie. Zysk okazał się powyżej oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 1,056 mld zł.

Więcej:  http://www.wnp.pl

K. Kilian, szef PGE: naszą strategię dyskutuje Rada Nadzorcza

Autor:  wnp.pl (Jerzy Dudała)   14-05-2013

Krzysztof Kilian, szef PGE wskazał w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2013, że nowa strategia spółki jest teraz dyskutowana przez Radę Nadzorczą.

Więcej:  http://www.wnp.pl

Prezes PGE: naszym priorytetem jest efektywność kosztowa

Autor:  wnp.pl (Jerzy Dudała)   14-05-2013

Priorytetem dla PGE jest efektywność kosztowa i wykorzystanie kompetencji jakimi dysponujemy – przede wszystkim produkcja energii z węgla brunatnego. Ponad to szukamy okazji, by w dobie spowolnienia gospodarczego wykorzystać okazje do taniego nabycia nowych aktywów i wzmocnić swoją pozycję na rynku. Problemem w funkcjonowaniu grupy energetycznej jest brak stabilności prawnej – mówi w rozmowie z portalem wnp.pl Krzysztof Kilian, prezes PGE.

Więcej:  http://www.wnp.pl

Wkrótce PGE może podpisać aneks z konsorcjum Rafako ws. Opola

Autor:  wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)  14-05-2013

PGE może wkrótce podpisać z konsorcjum Rafako aneks ws. rozliczeń kontraktu na budowę bloków w Opolu. Aneks ma też przewidywać możliwość powrotu do realizacji wartej 9,4 mld zł netto inwestycji - poinformowały we wtorek portal wnp.pl dwa niezależne od siebie źródła, mające wiedzę nt. prowadzonych rozmów.

Więcej:  http://www.wnp.pl/

PGE wybrała wykonawcę nowego bloku w Rzeszowie

Autor:  wnp.pl (Tomasz Elżbieciak) 

PGE GiEK dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na budowę nowego bloku w Elektrociepłowni Rzeszów.

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE GiEK wyłączyła bloki gazowe w Rzeszowie i Lublinie

Autor:  wnp.pl (Dariusz Ciepiela)    22-04-2013

Z powodu braku tzw. żółtych certyfikatów, PGE GiEK wyłączyła bloki gazowe w elektrociepłowniach Rzeszów i Lublin-Wrotków, bez zakłóceń pracuje natomiast blok gazowy w EC Gorzów.

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE w nowej strategii zrezygnuje z morskiego wiatru?

Autor:  Parkiet    17-04-2013

PGE kończy prace nad nową strategią Grupy. Według informacji "Parkietu", wciąż toczą się dyskusje nad losem kluczowych inwestycji w tym inwestycji w morską energetykę wiatrową.

Więcej:  http://www.wnp.pl

Na rezygnacji PGE z bloków w Opolu skorzysta Tauron i Enea?

Autor:  wnp.pl (Dariusz Ciepiela)  07-04-2013

Zyski z nowych bloków w elektrowniach Jaworzno i Kozienice będą wyższe, gdy energii będzie mniej. Dlatego decyzja PGE o rezygnacji z budowy bloków w Elektrowni Opole jest korzystna dla Enei i Taurona - mówi Paweł Puchalski, szef działu analiz Domu Maklerskiego BZ WBK.

Więcej:  http://energetyka.wnp.pl/

Wysoka dywidenda szkodliwa dla PGE

Autor:  wnp.pl (DC)   05-04-2013 11:32

Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa wskazują, że Polska Grupa Energetyczna (PGE) może wypłacić większą dywidendę niż zaproponował zarząd, czyli 0,86 zł na akcję. Analitycy wskazują jednak, że zbyt wysoka dywidenda - powyżej 1,5 zł na akcję - może być szkodliwa dla PGE.

Więcej:  http://energetyka.wnp.pl

PGE GiEK przejęła projekt budowy kopalni i elektrowni Gubin

Autor:  wnp.pl (DC)   03-04-2013

Z dniem 27 marca 2013 r. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna stała się właścicielem spółki PGE Gubin. PGE Polska Grupa Energetyczna przeniosła własność 100 proc. udziałów spółce PGE Gubin na rzecz PGE GiEK.

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE coraz bliżej wycofania się z budowy bloków w Opolu?

Autor:  wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)    03-04-2013

Komitet sterujący projektem budowy dwóch nowych bloków w Elektrowni Opole zarekomendował zarządowi PGE wycofanie się z wartej 9,4 mld zł netto inwestycji - wynika z nieoficjalnych informacji rynkowych.

Więcej:  http://www.wnp.pl

Pierwsza w historii polskiej energetyki umowa na negawaty

Autor:  wnp.pl (Dariusz Ciepiela)  22-03-2013

22 marca br. w siedzibie Operatora Systemu Przesyłowego w Konstancinie-Jeziornie, Polskie Sieci Elektroenergetyczne i PGE GiEK podpisały umowę na realizację usługi "Praca interwencyjna: Redukcja zapotrzebowania na polecenie OSP", tzw. negawaty. Jest to pierwsza w historii polskiej energetyki umowa na usługę redukcji mocy na polecenie Operatora Systemu Przesyłowego.

Więcej:  http://www.wnp.pl/wiadomosci

Zatrudnienie w grupie PGE spadło o ok. 3 tys. osób

Więcej:  http://www.cire.pl

PGE wypłaci znacznie większą dywidendę niż chce jej zarząd?

Autor:  wnp.pl (DC)   15-03-2013

Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) zaproponował wypłatę w 2013 r. dywidendy w wys. 1,608 mld zł, co daje 0,86 zł dywidendy na akcję. Zdaniem analityków dywidenda może być nawet dwa razy wyższa.

Więcej:  http://www.wnp.pl

Energetyka odnawialna kontra konwecjonalna

Autor:  wnp.pl (Ireneusz Chojnacki)   15-03-2013

- Jesteśmy w szczególnie złożonej sytuacji, bo coraz więcej obszarów produkcji energii elektrycznej - OZE, kogeneracja, spalarnie odpadów - jest subsydiowanych, a z drugiej strony segment energetyki konwencjonalnej subsydiowany nie jest i oczekuje się, że będzie konkurował z segmentami dotowanymi - mówią Kamil Baj oraz Remigiusz Chlewicki, specjaliści z Grupy Energetycznej E&Y Business Advisory.

Więcej:  http://www.wnp.pl

Prezes PGE: zagrożona opłacalność elektrowni na węgiel kamienny

Autor:  wnp.pl (Ireneusz Chojnacki)   14-03-2013

Zagrożona staje się opłacalność produkcji energii elektrycznej w oparciu o węgiel kamienny, ponieważ w wielu przypadkach przychody z jej produkcji z trudem pokrywają koszty zmienne - powiedział Krzysztof Kilian, prezes zarządu PGE.

Więcej:  http://www.wnp.pl

Strata PGE za IV kwartał 2012 roku wyższa od prognoz

Autor:  PAP    14-03-2013

Strata netto PGE przypisana akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kwartale 2012 roku wyniosła 420,1 mln zł - wynika z wyliczeń PAP na podstawie raportu rocznego spółki. Konsensus PAP, uwzględniający zapowiedziane wcześniej przez spółkę zdarzenia jednorazowe, zakładał 285 mln zł straty netto.

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE chce wypłacić 1,6 mld zł dywidendy

Autor:  wnp.pl (DC)

Zarząd PGE Polska Grupa Energetyczna 13 marca 2013 r. podjął decyzję o proponowanym podziale zysku netto za rok obrotowy 2012 r. Spółka ma przeznaczyć na dywidendę ponad 1,6 mld zł.

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE wśród najbardziej rentownych firm energetycznych?

Więcej:  http://www.wnp.pl

Wyższa cena CO2 szkodliwa dla polskiej gospodarki

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE: oferty na blok w Pomorzanach przesunięte

Więcej:  http://www.wnp.pl

Los bloków w Turowie i Opolu wyjaśni się pod koniec marca?

Więcej:  http://budownictwo.wnp.pl

Ograniczenia w imporcie paneli fotowoltaicznych z Chin

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE GiEK wygrała przetarg na negawaty

Więcej:  http://www.wnp.pl

R. Hajduk, Norton Rose: wytwarzanie energii elektrycznej to duże zobowiązanie

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE inwestuje w energetykę wiatrową, choć ...

Więcej:  http://www.nettg.pl

PGE z Energą przejmują farmy wiatrowe od Iberdroli w Polsce

Więcej:  http://energetyka.wnp.pl

Sceptyczne komentarze po wyroku ws. bloków w Opolu

Więcej:  http://budownictwo.wnp.pl

M. Budzanowski: trzy strategiczne cele polskiej energetyki

Więcej:  http://energetyka.wnp.pl

Duże inwestycje w dystrybucji energii, a nie w wytwarzaniu?

Więcej:  http://www.wnp.pl

Wybór właściwej formy umowy dla inwestycji w sektorze energetycznym

Więcej:  http://energetyka.wnp.pl

PGE spokojna o finansowanie swoich inwestycji energetycznych

Więcej:  http://www.wnp.pl

RN PGE przyjmuje nową strategię grupy, która zakłada EBITDA w 2020 na poziomie 12 mld zł

Więcej: http://finanse.wp.pl

PGE w marcu br. przedstawi nową strategię

Więcej:  http://www.wnp.pl

Trójpak energetyczny wejdzie w życie od 2014 r.

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE: decyzja ws. budowy bloków w Opolu po wyroku WSA

Więcej:  http://www.wnp.pl/

Zamieszanie wokół wsparcia współspalania

Więcej:  http://energetyka.wnp.pl/

Czy politykę energetyczno-klimatyczną UE robią idioci?.

Więcej:  http://www.wnp.pl/

Akcje PGE najtańsze w historii

 Więcej:  http://www.wnp.pl

Cięcia w PGE. Będzie o 10 tys. etatów mniej

Więcej:  http://serwisy.gazetaprawna.pl

Wiceprezes PGE prezydentem Euracoal

Więcej: http://www.wnp.pl

Komitet stały rządu nie rozstrzygnął sporów dot. trójpaka energetycznego

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE potwierdza dane z otwarcia ofert na blok w Turowie

Więcej:  http://www.wnp.pl

Nowe bloki energetyczne - nie wiadomo ile i na jakie paliwo

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE unieważniła biomasowy przetarg w Bydgoszczy

Więcej:  http://www.wnp.pl/wiadomosci/186987.html

Bupa przejmie LUX MED - największą polską prywatną firmę świadczącą usługi zdrowotne

Więcej:  http://biznes.interia.pl

"Zielona ustawa" może doprowadzić do bankructwa elektrowni wodnych

Więcej:  http://finanse.wp.pl/

PSE Operator określił warunki przyłączenia bloku EC Bydgoszcz

Więcej:  http://www.wnp.pl/wiadomosci

Duży przetarg na przewozy węgla dla PGE

Źródło:  http://www.rynek-kolejowy.pl

Polski osioł łupkowo-jądrowy

Więcej:  http://www.wnp.pl

Prezes PGE: projekt łupkowy i atomowy wzajemnie się wykluczają

Więcej:  http://www.wnp.pl

Analitycy: albo gaz łupkowy, albo projekt jądrowy

Więcej:  http://www.wnp.pl

W. Ostrowski, PGE: project finance tylko przy mniejszych inwestycjach

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE: więcej czasu na oferty na blok w EC Bydgoszcz

Więcej:  http://www.wnp.pl

Prąd wydrenuje nam portfele

Więcej:  http://biznes.interia.pl

Jakie są koszty i zyski farm wiatrowych?

Więcej:  http://www.wnp.pl/wiadomosci

Grozi nam gazowy potop?

Więcej:  http://www.wnp.pl

Kolejne wiatraki w grupie PGE

Więcej:  http://www.wnp.pl

Dłuższy przetarg na biomasową inwestycję w EC Bydgoszcz

Więcej:  http://www.wnp.pl/wiadomosci

PGE zmniejszyła zatrudnienie o 1459 osób

Więcej:  http://www.wnp.pl/wiadomosci

Program Poprawy Efektywności Grupy PGE na lata 2012-2016

Zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. ("PGE") informuje, że w dniu 10 stycznia 2012 r. Rada Nadzorcza PGE zatwierdziła Program Poprawy Efektywności w Grupie PGE na lata 2012-2016 ("Program").
Całkowity oczekiwany powtarzalny efekt wprowadzonego Programu na skonsolidowany wynik operacyjny (EBIT) Grupy Kapitałowej PGE wyniesie ok. 1,53 mld zł rocznie, począwszy od roku 2016, w porównaniu do roku 2010 (będącego bazą dla Programu).
Program realizowany będzie w latach 2012-2016 i składał się będzie z dwóch elementów: programu ograniczenia kosztów w Grupie PGE oraz wzrostu przychodów z obecnie prowadzonej działalności. Inicjatywy realizowane będą stopniowo, począwszy od 2012 roku i osiągną pełny efekt w roku 2016.
W porównaniu do roku 2010 inicjatywy kosztowe przyniosą ok. 987 mln złotych oszczędności w roku 2016 oraz w latach kolejnych. Inicjatywy związane z ograniczeniem kosztów to:
1. Zwiększenie efektywności struktur organizacyjnych
2. Optymalizacja kosztów remontów i utrzymania
3. Zwiększenie efektywności zarządzania zużyciem energii i ograniczanie strat sieciowych
4. Centralizacja zakupów
Inicjatywy przychodowe, w porównaniu do 2010 roku, przyniosą dodatkowe przychody w wysokości ok. 541 mln złotych w roku 2016 oraz w latach kolejnych. Inicjatywy związane ze zwiększaniem przychodów to:
1. Zwiększenie współwspalania biomasy
2. Wzrost efektywności sprzedaży i jakości obsługi klienta
Koszty Programu zostaną poniesione głównie w latach 2012 i 2013. Od 2014 roku efekt wprowadzanego Programu będzie miał pozytywny wpływ na osiągane wyniki finansowe, osiągając pełen potencjał w 2016 roku.
Źródło:  http://www.pgesa.pl