Następna strona

UOKiK wydał warunkową zgodę na przejęcie EDF Polska

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez PGE kontroli nad EDF Polska. Transakcja może dojść do skutku pod warunkiem sprzedaży na giełdzie większości energii produkowanej przez przejmowaną spółkę. Dzięki temu koncentracja nie spowoduje zagrożenia dla konkurencji - podał w czwartek UOKiK. Umowa o wartości ok. 4,5 mld zł będzie jedną z największych transakcji na rynku fuzji i przejęć w Polsce i Europie w ostatnich latach.

Więcej:   http://biznes.interia.pl

PGE sprzedaje energię taniej niż w 2015 r.

Autor: WNP.PL (DC)

Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna przekazał szacunkowe dane operacyjne i sprzedażowe za okres styczeń-czerwiec 2016 r. Produkcja energii elektrycznej netto w jednostkach wytwórczych PGE wyniosła 25,4 TWh (wobec 27,6 TWh w okresie styczeń-czerwiec 2015 r.), w tym z węgla brunatnego 16,9 TWh (19,4 TWh w okresie styczeń-czerwiec 2015 r.).

Więcej: http://www.wnp.pl

Jacek Cichosz zrezygnował z funkcji prezesa PGE EJ 1

Autor: WNP.PL (DARIUSZ CIEPIELA)      

Jacek Cichosz zrezygnował z funkcji prezesa PGE EJ 1, czyli spółki odpowiedzialnej za przygotowanie budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. W zarządzie PGE EJ 1 zasiadał od 1 lutego 2014 r.

Więcej: http://www.wnp.pl

PGE podpisała porozumienie z Politechniką Lubelską

Autor: WNP.PL (DC)      

PGE Polska Grupa Energetyczna i Politechnika Lubelska zawarły porozumienie o współpracy w obszarze kształcenia i badań naukowo-dydaktycznych. To część szeroko zakrojonego programu PGE mającego na celu wspieranie edukacji przyszłych kadr sektora energetyki.

Więcej: http://energetyka.wnp.pl/

Na rynek mocy wydamy nawet 90 mld zł w ciągu 10 lat?

Autor: WNP.PL (DARIUSZ CIEPIELA)      

Przyjęcie przez Ministerstwo Energii rynku mocy w aktualnie proponowanym brzmieniu wiązałby się z nałożeniem na społeczeństwo i gospodarkę kosztów rzędu 80-90 mld zł w latach 2021-2030 – to główna konkluzja raportu poświęconego założeniom rynku mocy autorstwa Fundacji ClientEarth oraz Regulatory Assistance Project (RAP).

 

Więcej: http://energetyka.wnp.pl

Henryk Baranowski prezesem PGE

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) powołała Henryka Baranowskiego na prezesa spółki. Baranowski obejmie stery w firmie 31 marca.

Więcej: http://www.pulshr.pl

Powietrze w Bydgoszczy powinno być czystsze

W Zespole Elektrociepłowni Bydgoszcz trwają prace związane z rozruchem na gorąco instalacji odsiarczania spalin. To jeden z ostatnich etapów inwestycji realizowanej przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Więcej:  http://bydgoszcz24.pl

 

PGE szuka wykonawcy odazotowania spalin w Bydgoszczy

Autor: WNP.PL (TE)        

PGE GiEK do 18 września czeka na wnioski od wykonawców zainteresowanych udziałem w przetargu na budowę instalacji katalitycznego odazotowania spalin dla dwóch kotłów OP-230 w Zespole Elektrociepłowni Bydgoszcz.

Więcej:  http://www.wnp.pl

PGE wybuduje odazotowanie i odsiarczanie w Pomorzanach

Autor: wnp.pl (TE)

PGE GiEK oczekuje na wnioski od wykonawców zainteresowanych udziałem w przetargach na budowę „pod klucz” instalacji odazotowania oraz odsiarczania i odpopielania spalin w Elektrowni Pomarzany (Zespół Elektrowni Dolna Odra). Dzięki modernizacji eksploatacja siłowni ma zostać wydłużona o 20 lat.

Więcej:  http://www.wnp.pl